מרעיון ועד מוצר מוגמר

עולם היזמות והפטנטים הולך ומתפתח בקצב מסחרר ונראה כי דבר לא יעצור אותו בקרוב. למעשה, עולם זה מאופיין בתחרות רבה בין שלל יזמים אשר מעוניינים להמציא את "הדבר הבא" שישבור את השוק ויעשה לתעשיות רבות ולאנשים פרטיים את החיים הרבה יותר קלים ופשוטים, על ידי פיתוח של טכנולוגיה חדשה ומסקרנת. כיום, האפשרויות הטכנולוגיות הולכות ומתרחבות וקהל הצרכנים הדורשני מביא למצב שבו גם כאשר יש ליזם רעיון טוב למוצר מנצח ומוביל, עליו ללטש אותו ולדעת כיצד לנהל את תהליך הפיכתו מרעיון יצירתי למוצר מוגמר.

בדיוק בשלב זה חברת יאיר-טק נכנסת לתמונה ומלווה יזמים וממציאים לאורך כל הדרך במקצועיות רבה על ידי מיטב אנשי המקצוע בתחום. אנו בוחנים את הרעיון, את יתרונותיו מול מוצרים דומים, את סיכויי ההצלחה, מעניקה ייעוץ מקצועי, ולמעשה את כל השלבים – עד לקבלת מוצר מדף מוגמר.

אז בואו נראה כיצד עובד התהליך ומהם השלבים להפוך רעיון למוצר מוגמר

השלב הראשוני הבסיסי – ניתוח ואפיון הרעיון

השלב הראשוני, הוא השלב הקריטי, בו יש לבדוק את מצב השוק אשר אליו מיועד המוצר. יש לבדוק מיהו קהל היעד, לבדוק מתחרים המציעים מוצרים דומים, את היתרונות והחסרונות של המוצר, לבחון את הטכנולוגיות העומדות לרשותכם, את חומרי הגלם שהמוצר דורש, ואולי תגלו בשלב זה שיש צורך בפיתוח הנדסי חדש לגמרי. בשלב ראשוני זה, יש לבחון גם את מאפייני המוצר מבחינת ייצור ותפעול, מבחינת תקני בטיחות, הנדסת אנוש ואת העיצוב הכולל של המוצר כפי שהוא ייראה על המדף.

השלב השני – פיתוח קונספט של הרעיון

לאחר איסוף הנתונים והמידע הרב אודות המוצר יש צורך לבדוק את האופציות הקיימות לפיתוח. בשלב זה, עלינו לבחון את היכולות בכמה צורות שונות על מנת לממש את הרעיון. אפשרויות אלו יכולות להיות שונות האחת מהשנייה, אם זה מבחינת חומרים, עיצובים שונים, טכנולוגיה שונה וכן הלאה. בשלב זה, מגבשים את הקונספט ובונים דוגמאות ראשוניות על מנת לבחון את היתרונות והחסרונות של המוצר כפי שהוא. כמובן שמדובר על ניסוי וטעייה, עד לקבלת המוצר בשלמותו.

השלב השלישי – תכנון המוצר

לאחר בחינת אופציות שונות ובחירת הקונספט המתאים ביותר לפיתוח המוצר שלכם, יש לבצע תכנון הנדסי מפורט ביותר של המוצר. בשלב זה, אנו מתמקדים בחומרים ממנו הוא יהיה עשוי, בטכנולוגיה המתאימה, בעיצוב הכולל של המוצר, בתכנון ההנדסי, בגודל המוצר ובמכניקה והמרכיבים האלקטרוניים. לאחר מכן, ניתן יהיה להגיש את התכנון והשרטוטים לרשם הפטנטים ולבנות הדמיה ממוחשבת של המוצר על מנת שתוכלו לגייס משקיעים להמשך הדרך.

השלב הרביעי – בניית אב טיפוס

האב טיפוס, הוא למעשה השלב הקריטי ביותר בכל התהליך. הוא זה שיוציא את הפרויקט שלכם מהנייר אל החיים האמיתיים. האב טיפוס יציג את המראה העיצובי של המוצר שלכם כולל החומרים ממנו הוא יהיה עשוי, המגע, הנדסת המוצר ובכלל כל המנגנון המכאני של המוצר. לאחר שנסיים את שלב בניית האב טיפוס, הפרויקט שלכם יתחיל לקרום עור וגידים ותוכלו להתחיל לשווק אותו מול שותפים עסקיים או משקיעים פוטנציאליים.

השלב האחרון והמהנה ביותר – שלב ייצור המוצר

שלב הייצור מתחיל בבניית תבניות מוצר והכנתם בקפידה לפס ייצור. לצורך כך, אנו נכין עבורכם תיק מסודר ובו כלל המסמכים והקבצים הרלוונטיים ליצור המוצר ואת החלקים והחומרים הדרושים לייצורו, כולל קבצי תלת מימד, שרטוטים והוראות ייצור של כל חלק, כולל את סדר הרכבת החלקים ועיצובם עד למוצר מוגמר.

אם כך, נראה כי פיתוח מוצר הוא ללא ספק מרגש ודורש סבלנות רבה, אך בל נשכח את העניין המקצועי וההנדסי, אשר לו משקל כבד להצלחת התהליך. חברת יאיר-טק מזמינה אתכם לעבור את תהליך פיתוח המוצר בצורה המקצועית והאיכותית ביותר על ידי מכלול של אנשי מקצוע תחת קורת גג אחת.

דילוג לתוכן